$.50 for Toaster Strudel, Fiber One, GM cereal or Nature Valley!!! Ridley’s has it!!!

Was over at my local Ridley’s yesterday and found a really, really GREAT deal!

Please note this Pillsbury promo is limited to one per family per week, but you can do all three ‘categories’.
Making it 9 items plus 3 gallons of milk all for under $13 including tax, unless you are a Thrifty shopper and add your coupons!!!

Toaster Strudel $.50 each when you buy 3 participating items AND 1 Gallon of Ridley’s milk (my store is $1.99 each when you buy 2) in a single transaction.

  • use $0.50/2 Toaster Strudel, Toaster Scrambles or Pillsbury Pancakes, exp. 12/6/14 (SS 09/14/14 R) [Excludes Pillsbury Head-N-Go Mini Pancakes]
  • Out of Pocket $2.99 for all 4 items

OR

Pillsbury cinnamon or danish rolls $.50 each when you buy 3 participating items AND 1 Gallon of Ridley’s milk (my store is $1.99 each when you buy 2) in a single transaction.

*************************************************************

General Mills cereal  $.50 each when you buy 3 participating items AND 1 Gallon of Ridley’s milk (my store is $1.99 each when you buy 2) in a single transaction (includes Cookie Crisp, Total, Cheerios [yellow box], Trix, Cocoa Puffs)

******************************************************************

Nature Valley Granola bars $.50 each when you buy 3 participating items AND 1 Gallon of Ridley’s milk (my store is $1.99 each when you buy 2) in a single transaction

OR

Fiber One bars, brownies and cookies $.50 each when you buy 3 participating items AND 1 Gallon of Ridley’s milk (my store is $1.99 each when you buy 2) in a single transaction

*****************************************************

Other good deals I picked up

  • Western Family cottage cheese $1.27
  • Tillamook yogurt $.35 each when you buy 10 in a single transaction
  • Sara Lee whole wheat bread $1.69
  • Barilla pasta  $.87
    • use $0.55/2 Barilla Blue Box Pasta, exp. 11/1/14 (SS 09/07/14 #2)
    • or $1/2 Barilla Pasta printable [Play the Game – Coupon Is Emailed]
    • Final price as low as $.37 each when you buy 2

My out of pocket for what you see in the photo above was $28.76,
before promotions and coupons this would have been $58.91.
I saved OVER 50%.

Now the kids can feel special because they got some ‘special’ foods.

Exit mobile version