RIDLEY’S DEALS, COUPON MATCH UP AND CASE-LOT SALE 10/4 thru 10/10

Spread the love

Just a few Thrifty items from Ridley’s.

To find the ad for your area click here.

Sign up for the E-mail ad & get a courtesy coupon for an item with purchase

I am listing the items I find the most Thrifty, if you find others that I missed, please feel free to comment.

This is the last week of the Case Lot sale, it will return in March.

Produce

  • Gala Apple $.88/lb
  • Onions (25lb bag) $3.98, this is $.16/lb
  • Limes 7 for $1 or $.15 each
  • Pomagranate $1.28 each
  • Broccoli OR cauliflower $.57/lb
  • Honeycrisp apple $1.87/lb

Meat

  • Boneless beef cross-rib pot roast $2.57/lb
  • Bone-in assorted Pork chops $1.77/lb
  • Whole Fryers (Sanderson farms) $.88/lb
  • Petite Sirloin steaks (super saver pack) $2.88/lb
Deli/ Bakery
  • B1G1 10ct peanut butter cookies
  • BirchBerry meat OR cheese sale 2 lbs for $7.98, $3.99/lb

Other deals 

Sobe or Sobe lifewater (20oz) $.87

DiGiornio  Ultimate $4.83
  • use $1/1 DiGiorno Large Pizza 9/11/2011 RP Insert (exp 10/31/2011)
  • Final price $3.83
  • Healthy Choice meals (10.5-12.5oz- Select Varieties) $2.48
  • use $1/3 Healthy Choice Frozen Meals 10/2/2011 SS Insert (exp 11/14/2011)
  • or $1/3 Healthy Choice Complete Meals
  • Final price $2.15 each

Yoplait Yogurt Cups .50¢ each, MUST BUY 10 to get this price

Wisk Laundry detergent $4.97
Lysol cleaners (35ct wipes, 22-40 oz cleaners) $1.98
Oral B kids, Cross Action or Stages asst. $5.97
  • use $3/1 Oral-B Battery Toothbrush 10/2/2011 P&G Insert (exp 10/31/2011) ~ if included
  • Final price $2.97
Case Lot deals
  • Top Ramen noodles 10 for $1
  • Gatorade (32 oz) $.77
  • Stephen’s beverage mix (16oz, hot cocoa, apple cider, wassail) 3 for $10, $3.34 each
  • WF laundry detergent (30lbs) $5.84
  • Soffs baby refill wipes (80ct) $.88
  • WF frozen vegetables (16oz-select varieties) $.56, case of 12 for $6.48 (save $.24)
  • WF burritos 3 for $1, case of 24 for $7.87
  • WF mandarin oranges (10.52-11 oz) $.56, case of 24 for $13.24 (save $.24)
  • WF apple sauce (15oz) $.56, case of 24 for $13.28
  • Langers apple juice (64oz) $1.33
  • Pendleton all-purpose flour or unbleached (25lb) $5.97
  • WF granulated sugar (25lb) $13.67, this is $.55/lb
  • Shur Saving granulated sugar (4lb) $1.97, case of 10 for $19.70, this is $.50/lb
  • White Satin powder or brown sugar (2lb polybags) $1.32
  • WF refried beans (16oz) $.68, case of 24 for $14.94
  • WF pinto beans (dry, 20lb) $12.88, this is $.65/lb
  • WF black beans (dry, 20lb) $15.88, this is $.80/lb
  • WF long grain white rice (20lb) $8.47, this is $.43/lb
  • WF seasoning mix envelopes (6-1.38oz) $.26, case of 24 for $6.14
  • WF dressing mix envelopes (italian or ranch) 3 for $1, case of 24 for $8.00
  • WF pasta (22oz) $.72, case of 12 for $8.28
  • WF pasta (32oz)$1.08, case of 12 for $11.48
  • WF broth (chicken, beef, reduced sodium chicken, 14.5oz) $.56, case of 24 for $12.94
  • WF cooking soup (chicken or mushroom, 10.5oz) $.58, case of 24 for $13.88
  • Suave deodarant (2.6 oz) $.88
Campbell’s soup family size soup (26-28oz) $1.37, case of 12 for $15.87 (save $.48)
Campbell’s soup (10.5-11.5) $.97, case of 12 for $11.58, case of 24 for $23.16, case of 48 for $46.32
Campbell’s Speghettio’s $.56, case of 12 for $6.68 OR case of 24 for $13.36
Campbell’s chunky soup $1.47, case of 12 for $17.63
Prego pasta sauce (23.5-24oz) $1.88, case of 12 for $21.78
  • use $0.40/2 Prego Pasta Sauce 9/11/2011 SS Insert (exp 11/15/2011)
  • or $0.50/2 Prego Pasta Sauces 9/11/2011 SS Insert (exp 11/15/2011)
  • or $0.75/2 Prego Pasta Sauce 9/11/2011 SS Insert (exp 11/15/2011)
  • Final price as low as $1.51
Purex crystals fabric softner (28oz) $2.98, case of 6 for $17.77
Ziploc (100ct sandwich bags, 2-5 ct plastic containers or 13-25 ct bags ~select varieties) 2 for $5
Clorox bleach (96oz) $2.25, case of 6 for $13.50
  • use $0.25/1 Clorox Bleach 8/21/2011 SS Insert (exp 10/16/2011)
  • or $1/3 Clorox Bleach 8/21/2011 SS Insert (exp 10/16/2011)
  • Final price as low as $1.92 each when you buy 3
Clorox wipes (75ct) $3.94, case of 6 for $22.65
  • use $0.25/1 Clorox Disinfecting Wipes 8/21/2011 SS Insert (exp 10/16/2011)
  • or $1/2 Clorox Disinfecting Wipes 8/21/2011 SS Insert (exp 10/16/2011)
  • or $0.35/1 Clorox Disinfecting Wipes 8/21/2011 SS Insert (exp 10/16/2011)
  • Final price as low as $3.44 each when you buy 2
Listerine mouthwash (16oz Total Care whitening or 1ltr) $5.97
  • use $1/1 Listerine Mouthwash 7/31/2011 SS Insert (exp 12/31/2011)
  • or $1/1 Listerine Mouthwash or Reach Kids Toothbrush 7/31/2011 SS Insert (exp 12/31/2011)
  • or $1.50/2 Listerine Mouthwash and/or Reach Products 7/31/2011 SS Insert (exp 12/31/2011)
  • or $0.50/1 Listerine Mouthwash OR Reach Product 7/31/2011 SS Insert (exp 12/31/2011)
  • or $1/1 Listerine Zero Mouthwash 5/22/2011 RP Insert (exp 12/31/2011) ~ if this variety is included
  • or $1/1 Listerine Anticavity Mouthwash 5/22/2011 RP Insert (exp 12/31/2011) ~ if this variety is included
  • or $0.50/1 Listerine Antiseptic Mouthwash 5/22/2011 RP Insert (exp 12/31/2011)
  • or $1/1 Listerine Products 4/17/2011 SS Insert (exp 12/31/2011)
  • or $2.50/2 Listerine Products 4/17/2011 SS Insert (exp 12/31/2011)
  • or $1/1 Listerine Antiseptic Mouthwash
  • Final price as low as $4.72 each when you buy 2
Suave Shampoo or conditioner (15oz) OR deodarants $.88
Augason Farms (large food storage sealed cans or buckets)
  • Raspberries, whole freeze dried $9.88
  • Morning moos (64-80 oz) chocolate or regular $9.88
  • Morning Moos (37lb pail) $72.28
  • Hard wheat, red or white 45 lb pail $16.78
  • Oats, rolled quick or old fashioned, 23lb pail $16.78
  • Egg, whole or scrambled, 36oz $13.98
  • Potato flakes, slices, or shreds $5.98
  • Potato gems, 48 oz can $10.98
  • Banana slices, 36oz can $5.18
  • Muffin mixes (blueberry, raspberry, almond, poppyseed or cornbread) $7.68
  • Drink mix(apple, orange, peach delight) 98oz $9.98
  • SINGLE person on month storage kit $137.88
Storage and Emergency supplies
  • FiFo Home storage food organizer (24-32 or 45-54ct) $18.88
  • 5 gallon Camping/ water jug $3.88
  • 5 gallon w/ lid Industrial pail 2 for $9
  • Gamma seal lids for Industrial pails $5.88
  • 55 gallon drum $38.87
  • quad LED lantern $48.88
“I receive a commission for All You subscriptions purchased through the link above”

Comments are closed.