Prices taken as of 6/23/11.
A Thrifty Mom is excited to bring you WinCo Coupon deals for the Nampa, Idaho store.
WinCo prices vary by store/region and are subject to change without notice.
Meat deals
- Pork Riblets $1.68/lb
- Oscar Mayer Wieners $.98
- Cookās Boneless ham steaks (4 pack) $2.98
- 1lb Tilapia $2.98
- Falls Brand breakfast sausage $2.88 (16oz) or $5.94 (36oz)
Dairy or Refrigerated cases
Zoi Greek yogurt (32oz) $2.51
Zoi Greek yogurt cups $.75
Lucerne (32oz) $1.68
Danimals yogurt smoothie $2.53
- use $1/1 Dannon Danimals Product 6/5/2011 Smart Source Insert (exp 7/31/2011)
- Final price $1.53
HyTop milk Skim, 1%,2%, or whole $2.18/gallon
- useĀ $.75 off any brand of milk (white or chocolate) 1 gallon or 2 half gallons
- Final price 1.43
HyTop 1/2 gallons $1.68-1.75
- useĀ $.75 off any brand of milk (white or chocolate) 1 gallon or 2 half gallons
- Final price 2.61
Darigold chocolate milk gallon $3.48
- useĀ $.75 off any brand of milk (white or chocolate) 1 gallon or 2 half gallons
- Final price 2.73
Eighth Continent soy (1/2 gal) $2.38
- useĀ $2/1 8th Continent Carton (IE) Printable (FF)
- $1/1 8th Continent Soymilk 6/5/2011 Red Plum Insert (exp 12/31/2011)
- Final price as low as $.38
Lactaid milk (1/2 gal) $3.38
- use $1/1 peelie on product
- Final price $2.38
International creamer (32oz) $2.94
- useĀ $.55 off ONE Limited Edition International Delight Coffee Creamer in Almond Joy and Cinnabon flavors ~ if they carry these flavors ~ sorry I didnāt check š
- orĀ $.55 off any ONE 16-oz Pint of International Delight Coffee Creamer
- Final price $2.39
Large eggs $1.00 doz
Large eggs $1.48 18 ct pk
Newmanās Own lemon or lime ade $1.38
- useĀ $0.50/1 Newmanās Own Products
- or $0.50/1 Newmanās Own Lemonade 6/5/2011 Red Plum Insert (exp 7/30/2011) ~ Idaho did not get
- orĀ $0.50/1 Newmanās Own Products 6/5/2011 Red Plum Insert (exp 7/30/2011)
- Final price $ .88
Darigold sour cream (16oz ā $1.62) OR (24oz ā $1.98)
- use $.40/1 darigold 5/1/2011 Smart Source (exp 8/1/2011)
- Final price $1.22 to $1.58
Country Crock (15oz) $1.98
- useĀ $.40 off Country Crock Butter ~ print limit has been reached so if you printed
- $1/1 Country Crock Spread All You May 2011 (exp 7/15/2011)
- Final price $1.58
Parkay squeeze $1.78
- useĀ $0.50/1 Parkay Product ~ sign up
- Final price $1.28
Kraft Cheese $4.98 ~Medium cheddar or Colby/ Monterey Jack
- andĀ $1 off any brand cheese
- Final price $3.98 that is $1.99/lb
Big cut cheese $2.68/lb ~Colby/jack or Ā Mild cheddar
- useĀ $.55 off any ONEĀ Cheese product with a āReal California Cheeseā seal
- orĀ $0.55/1 Real California Dairy Product 5/22/2011 Smart Source Insert (exp 9/30/2011)
- Final price varies by the package
Precious String Cheese (12oz) $3.31
- Use $1/1 Precious String or Stick Cheese 5/8/2011 Smart Source Insert (exp 7/31/2011)
- Final price $2.31
Precious Fresh Mozzarella Cheese 1lb $4.28
- Use $1/1 peelie on product
- Final price $3.28
Precious Fresh Mozzarella Cheese 2lb $6.98
- Use $2/1 peelie on product
- Final price $4.98
Philadelphia Cooking Cream Cheese $2.67
- UseĀ $1/1 Kraft Philadelphia Cooking CrĆØme ~ reached its print limit?
- or $1/1 Philadelphia Cooking Creme 6/5/2011 Smart Source Insert (exp 7/16/2011)~not in Idaho
- Final price $1.67
Buitoni linguine orĀ fettuccineĀ $1.94
- useĀ $1 off any ONE Buitoni Refrigerated Pasta or Sauce
- Final price $.94
Reser deli salad $2.48
- useĀ $1.00 off Reserās Fine Foods
- orĀ $1.00 off TWO Reserās American Classics Deli Salad
- Final price $1.48 to $1.98 when you buy 2
Laughing cow cheese wedges $1.98
- use $1/2 The Laughing Cow or Mini Babybel Cheese 4/3/2011 Smart Source Insert (exp 6/30/2011)
- Final price $1.48 when you buy 2
Claussen refrigerated pickles $2.48
- useĀ $1/2 Claussen Pickles
- orĀ $1/2 Claussen Pickles
- Final price $1.98 each when you buy 2
Are you looking for more? There are 70 plus deals below the link, just click!Ā
Hormel Pepperoni (3.5oz) $1.55
- useĀ $.35/1 Hormel Pepperoni Products 5/8/2011 Smart Source Insert (exp 7/11/2011)
- Final price $1.20
Bar S chicken or turkey hotdogs $.98
- use $1/2 Bar-S Franks or Bologna 5/22/2011 Red Plum Insert (exp 7/3/2011)
- orĀ $1/2 Bar S hotdogs
- Final price $.48 each when you buy 2
Bar S hotdogs (12 oz) $.58
Bar S hotdogs (16oz) $1.08
- use $1/2 Bar-S Franks or Bologna 5/22/2011 Red Plum Insert (exp 7/3/2011)
- orĀ $1/2 Bar S hotdogs
- Final price $.58 when you buy two
Bulk
- Cranberry Almond mix $3.48/lb
- Lemon Thyme seasoning $3.48/lb
- Mediterrian seasoning $3.48/lb
- Tomato herb seasoning $3.48/lb
- Smokey Cajun seasoning $3.48/lb
- Granola French Vanilla $2.52/lb
- Blue Flax $2.38/lb
- Cherry Vanilla $2.52/lb
- lowfat Strawberry/ Raspberry $2.38/lb
Cereal
Kelloggs Special K bar or Fiber plus bar $2.28
- use $3 off 5 Special K Products
- or $1 off 2 Special K Products
- or $2 off 3 Special K Products
- orĀ Ā $1/2 Kelloggās FiberPlus Cereals
- orĀ $1/2 Kelloggās Fiber Plus Chewy Bars
- Final price as low as $1.68 each when you buy 5 to $1.78 each when you buy 2
Rice Krispies (24oz) $2.98
- useĀ $1/2 Kelloggās Rice Krispies Cereal
- or $1/2 Kelloggās Krispies Cereal
- Final price $2.48 each when you buy 2
- Kelloggās $10 Gas Rebate wyb 10 Boxes of Cereal
Sue Bee honey (16 oz) $4.67
- use the $1/1 peelie found on product
- Final price $3.67
Dry Goods
HyTop hotdog or hamburger buns (8pk) $.48, Ā limit 2
Betty Crocker Cake mix $1.18 & frosting $1.58 = $2.76
- useĀ $.75/2 Betty Crocker Cake AND Frosting 5/22/2011 Smart Source Insert (exp 7/16/2011)
- Final cost $2.01
Cupcake liners (36ct)$.70
C & H brown sugar OR confectioners sugar (2lbs)$1.78
- useĀ $.55/1 C&H 2# sugar (not sure when this came)
- Final price $1.23
Truvia (40 pk)$3.08
- useĀ $0.75/1 Truvia Natural Sweetener
- orĀ $0.50/1 Truvia Natural Sweetener All You, Jul 2011 (exp 9/15/2011)
- orĀ $0.75/1 Truvia Natural Sweetener
- orĀ $1/1 Truvia Natural Sweetener 6/12/2011 Red Plum Insert (exp 9/10/2011) ~regional
- Final price $2.08 to 2.58
Coffee Mate Powder creamer (35.3 oz) $4.48
- use $0.55/1 Coffee-Mate
- Final price $3.98
Seattles best $6.67
- useĀ $2 off any ONE bag of Seattleās Best Levels Coffee
- Final price $4.67
Folgers Black Silk (10.3oz) $3.58
- $1/1 Folgerās Black Silk Coffee
- Final price $2.58
Tully K Cup $8.20
- use $2/2 Tullyās K-Cup Portion Packs 6/5/2011 Smart Source Insert (exp 7/31/2011)
- Final price $7.20 each when you buy 2
Dunkin Donuts Coffee (12oz) $9.11
- useĀ $1.50/1 Dunkinā Donuts Turbo Packaged Coffee (IE) Printable (FF)
- Final price $7.61
Nalley genuine whole dill pickles (46oz) $1.98
- $1.25/1 Nalley Pickles or Nalley Elites, 16 oz or larger 05-22-11 Red Plum Insert (exp 6/26/2011)
- Final price $.73
Nalley Elite pickles $2.48
- $1.25/1 Nalley Pickles or Nalley Elites, 16 oz or larger 05-22-11 Red Plum Insert (exp 6/26/2011)
- Final price $1.23
Vlassic Relish (10oz) $.98
- useĀ $.55/1 printable coupon reached its print limit ~ I missed it, did you get it?
- Final price $.43
Lindsay Olives (med to x-large) $.98
American Falls (24pk, 1/2 ltr) $2.78
Powerade (32 oz) $.78
- useĀ $1 off any FIVE (5) 32 fl oz. Powerade ION4 or Powerade Zero
- Final price $.58 each when you buy 5
Capri Sun 10pk juice pouches $1.97
Minute Maid coolers (10pk) $1.67
Hormel chili $1.45
- useĀ $.55 off any TWO Hormel Chili (any variety)
- Final price $1.20 each when you buy 2
Bush canned pinto beans $68 (black -$.81 and kidney $.81)
- useĀ $1 OFF 4 Bushās Brothers Products
- Final price $.43 when you buy the pinto beans
S&W beans (black or kidney) $.68
- useĀ $0.50/2 S&W Beans ~ if you printed because the campaign is over
- Final price $.43 each when you buy 2
Dole Pineapple $1.44
- useĀ $.50 off TWO Cans of Dole Pineapple
- Final price $1.19 each when you buy 2
Pompeian Vinegar (Pomegrante ā $1.19) or (Balsamic ā $1.94)
- useĀ $.50 off any Pompeian Vinegar
- or $1/2 Pompeian Wine Vinegar or Balsamic Vinegar 5/22/2011 Red Plum Insert (exp 7/31/2011) ~not in Idaho
- Final price as low as $.69 ā $1.44
Pompeian Olive Oil (24 oz) 4.78
- useĀ $1 off any Pompeian Olive Oil
- orĀ $1/1 Pompeian Olive Oil
- or $1/1 Pompeian Olive Oil or OlivExtra Plus 5/22/2011 Red Plum Insert (exp 7/31/2011) ~not in Idaho
- Final price $3.78
Hy-top Olive Oil (17oz) $2.68
Holland House Vinegar $1.48
- $.55/1 hang tag
- Final price $.93
Del Monte ketchup (24oz) $.89
Hunts ketchup (24oz) $1.00
Frenchās Spicy Brown Mustard $1.28
- useĀ 50Ā¢ off any FRENCHāSĀ® Mustard
- orĀ $.50/1 Frenchās Mustard
- or $.75/1 Frenchās Spicy Brown or Honey Mustard 5/15/2011 Smart Source Insert (exp 7/15/2011) ~ not in Idaho
- or $0.50/1 Frenchās Spicy Brown or Honey Mustard 5/15/2011 Smart Source Insert (exp 7/15/2011)
- Final price as low as $.53 ā $.78
Frankās RedHot Sauce or wings sauce $1.48
- UseĀ $.50/1 printable coupon
- or $0.75/1 Franks Redhot Sweet Chili, Thick, or Wings 5/15/2011 Smart Source Insert (exp 7/31/2011)
- Final price $.98
Tabasco brand sauce (2oz) $.98
- useĀ $.50 off any size, any Pepper Sauce Flavor from Tabasco Brand
- Final price $.48
A-1 Steak sauce (10oz) $2.98
- use $1/1 A1 Steak Sauce or Marinade 6/5/2011 Smart Sauce Insert (exp 7/3/2011) ~not in Idaho
- Final price $1.98
Kenās Salad dressing $1.78
- use $1/1 Kenās Dressing 5/8/2011 Smart Source Insert (exp 6/30/2011)
- $1./1 hangtag on the Lite Thousand Island dressing ONLY
- Final price $.78
Lawryās Marinade $1.68
- use $1/1 hangtag on the product
- Final price $.68
Girardās Salad dressings $2.68
- useĀ $1 off any ONE Girardās Salad Dressing
- Final price $1.68
Newmans Own Salad dressing $2.78
- useĀ $0.75/1 Newmanās Own Salad Dressing
- orĀ $0.50/1 Newmanās Own Products
- orĀ $.75 off any ONE Newmanās Own Salad Dressing
- orĀ $1 off any ONE Newmanās Own Salad Dressing or Thin and Crispy Pizza
- orĀ $1 off any TWO Newmanās Own Products
- or $0.75/1 Newmanās Own Salad Dressing 6/5/2011 Red Plum Insert (exp 7/30/2011)
- Final price as low as $2.28 ā $1.78
Newmans Own Marinade $1.88
- useĀ $0.50/1 Newmanās Own Products
- orĀ $1 off any TWO Newmanās Own Products
- or $0.75/1 Newmanās Own Salad Dressing 6/5/2011 Red Plum Insert (exp 7/30/2011)
- Final price as low as $.88
Juanita Soup Pozole $3.31 or Menudo $3.90
- useĀ $1/2 Juanitaās Soups
- Final price $2.81 to $3.40 each when you buy 2
Las Palmas Enchilada sauce (28oz) $1.78
- useĀ $1/1 Las Palmas Product
- Final price $.78
La Victoria Enchilada sauce (28oz) $1.58
- $1/2 LaVictoria Product 5/15/2011 Smart Source Insert (exp 7/31/2011)
- Final price $1.08 each when you buy 2
La Victoria Salsa $1.96
- $1/2 LaVictoria Product 5/15/2011 Smart Source Insert (exp 7/31/2011)
- Final price $1.28 each when you buy 2
Kikkoman Sweet & Sour Sauce (11.5oz) $1.42
- Use $0.55/1 Kikkoman Products 5/15/2011 Smart Source Insert (exp 12/31/2011) ~ not in Idaho
- or $1/2 Kikkoman Product 5/15/2011 Smart Source Insert (exp 12/31/2011)
- Final price $..62 or $.67 each when you buy two
Kikkoman Soy Sauce (10oz) $1.28
- Use $0.55/1 Kikkoman Products 5/15/2011 Smart Source Insert (exp 12/31/2011) ~ not in Idaho
- or $1/2 Kikkoman Product 5/15/2011 Smart Source Insert (exp 12/31/2011)
- Final price $.83 or $.88 each when you buy two
Kikkoman Teriyaki Sauce ~ honey and pineapple ~(12.8oz) $1.58
- Use $0.55/1 Kikkoman Products 5/15/2011 Smart Source Insert (exp 12/31/2011) ~ not in Idaho
- or $1/2 Kikkoman Product 5/15/2011 Smart Source Insert (exp 12/31/2011)
- Final price $.83 or $.88 each when you buy two
Kikkoman Pankko (8oz) $1.28
- Use $0.55/1 Kikkoman Products 5/15/2011 Smart Source Insert (exp 12/31/2011) ~ not in Idaho
- or $1/2 Kikkoman Product 5/15/2011 Smart Source Insert (exp 12/31/2011)
- Final price $.73 or $.78 each when you buy two
Kikkoman Rice Vinegar (10oz) $1.18
- Use $0.55/1 Kikkoman Products 5/15/2011 Smart Source Insert (exp 12/31/2011) ~ not in Idaho
- or $1/2 Kikkoman Product 5/15/2011 Smart Source Insert (exp 12/31/2011)
- Final price $.63 or $.68 each when you buy two
Kikkoman soy milk (32oz) $1.18
- Use $0.55/1 Kikkoman Products 5/15/2011 Smart Source Insert (exp 12/31/2011) ~ not in Idaho
- or $1/2 Kikkoman Product 5/15/2011 Smart Source Insert (exp 12/31/2011)
- Final price $.63 or $.68 each when you buy two
Thai kitchen single serve noodle soup (like Ramen noodles) $.76
- use $0.50/1 Thai Kitchen Product 5/1/2011 Red Plum Insert (exp 6/30/2011)
- Final price $.26
Louisana Fish Fry (New Orleans ā $1.37)or (seasoned ā $1.28)
- use $1/2 Louisiana Fish Fry Products 3/20/2011 Smart Source Insert (exp 6/30/2011)
- Final price $.78 or $.87 when you buy two
Mortons Sea Salt grinder or Pepper grinder $1.98
- use $0.35/1 Morton Salt 5/22/2011 Red Plum Insert (exp 7/15/2011)
- Final price $1.63
HyTop turkey dry gravy packets $.28
HyTop Onion, country, chicken, pork, alfredo, Fajita seasoning, Enchilada sauce EACH packet $.38
HyTop Brown gravy $.33
Weber seasoning packet $55
- useĀ $1/1 Weber Seasoning 5/22/2011 Smart Source Insert (exp 7/31/2011)
- Final price Free
McCormick Grill Mates $.48 packet
McCormick Grill Mates$1.68 bottle (not sure of this price as I missed it in my search)
McCormick bag and season (chicken or pot roast) $.48
Idahoan potato pouches (4oz) $.88
- useĀ $0.75/3 Idahoan Potatoes
- Final price $.63 each when you buy 3
Suddenly Salad $.98
- use $0.50/2 Betty Crocker Suddenly Salad Mixes
- orĀ $0.50/2 Betty Crocker Suddenly Salad Mixes
- orĀ $0.50/2 Betty Crocker Suddenly Salad Mixes
- orĀ $0.60/2 Betty Crocker Suddenly Salad Mixes
- orĀ $0.50/2 Betty Crocker Suddenly Salad Mixes
- or $0.50/2 Betty Crocker Suddenly Salad Mixes 6/5/2011 Smart Source Insert (exp 7/30/2011)
- Final price as low as $.68 each when you buy 2
Better Value Mac & Cheese $.34
Knorr Pasta sides or Rice sides $.88 to $1.28 (depends on which variety)
- Use $0.50/2 Knorr Pasta and Rice Sides 5/22/2011 Red Plum Insert (exp 7/30/2011)
- Final price $.63 to $1.03 when you buy 2each!
Ronzoni rotini, penne, linguine $1.28
- useĀ $1/2 Ronzoni Garden Delight printable
- orĀ $1/1 Ronzoni Garden Delights Pasta printable
- orĀ $1/2 Ronzoni Healthy Harvest printable
- orĀ $1/2 Ronzoni Smart Taste printable
- Final price $.78 each when you buy 2
Newmanās Own Pasta sauce (either red or white) $1.88
- useĀ $0.50/1 Newmanās Own Products
- orĀ $1 off any TWO Newmanās Own Products
- or $0.50/1 Newmanās Own Products 6/5/2011 Red Plum Insert (exp 7/30/2011)
- Final price as low as $1.38 each
v8 Tomato JuiceĀ ($2.48 ā 46oz) OR ($2.98 ā 64oz)
- useĀ $1/2 V8 100% Vegetable Juice
- or $1/1 V8 100% Vegetable Juice 6/5/2011 Smart Source Insert (exp 7/31/2011)
- or $2/2 V8 Vegetable Juice 6/5/2011 Smart Source Insert (exp 7/31/2011)
- Final price as low as $1.48 to $1.98
Snapple Tea or Fruit Drinks $4.68
- use $1/1 Snapple Tea 4/3/2011 Smart Source Insert (exp 6/30/2011)
- Final price $3.68
- Qualifies for Mail-in-Rebate get information aboutĀ rebate here
Kettle Brand chips $1.48
- use $1/1 Kettle Brand Potato Chips 6/19/2011 Red Plum Insert (exp 8/6/2011)
- Final price $.48
Townhouse crackers $2.48
- useĀ $1 off TWO packages of KeeblerĀ® Town HouseĀ® Crackers (9.5 oz. or Larger, Any Flavor, Mix or Match)
- Final price $1.98 each when you buy 2
Orville Redenbacher 6pk $3.92
- use $1/1 Orville Redenbacherās Pop Up Bowls All You Apr 2011 (exp 7/1/2011)
- Final price $1.88 to $2.33
Jolly Time popcorn (3pk) $.98-$1.50
- useĀ $0.50/1 Jolly Time Popcorn 5/1/2011 Smart Source Insert (exp 6/30/2011)
- orĀ $1/2 Jolly Time Popcorn (healthy variety)
- orĀ $1/2 Jolly Time Popcorn
- Final price $.48 ā $1.00 each
Milano Melts $2.50
- or $1/1 Pepperidge Farm Milano Melts Cookies 5/15/2011 Smart Source Insert (exp 8/7/2011)
- Final price $1.50
Nabisco Snackwells (5pk) $2.58
- use $1/1 peelie found on product
- Final price $1.58
Nabisco Newton thins $3.38
- use $1/1 coupon found taped to product
- Final price $2.38
Cheez it (13.7 oz-colby flavor) $3.89
- useĀ $.70 off any ONE package of Sunshine Cheez-it Colby Baked Snack Crackers 13.7 oz.
- Final price $3.19
Wheat thin stix $1.88
- useĀ $1 off any ONE Package of Wheat Thins Crunch Stix
- or $1/1 coupon found taped to product
- Final price $.88
Nestle crunch single candy bar $.68
- use $.50/2 from 5/1 Smart SourceĀ (exp 7/14/2011)
- B2G1 free printable HERE
- Final Price: $.43 to each when you buy 2 to $.45 each when you buy 3
Wonka Exceptionals bars (3.5oz) $1.98 ā look near the registers if not in the candy section
- use B1G1 Wonka Exceptionals 5/22/2011 Smart Source Insert (exp 6/26/2011)
- Final price $.99 each when you buy two
Frozen
Mrs. T Periogies $2.09
- useĀ $1/1 Mrs. Tās Pierogies All You June 2011 (exp 9/30/2011)
- Final price $1.09
Pagoda Express $2.08
- use $75/1 pagoda express egg roll or appetizer 5/1/11 smart source (exp 7/3/2011)
- Final price $1.33
Hy Top Frozen berries
- Blackberries (16oz)$2.56
- Strawberries (16oz) $1.48
- Raspberries(12oz) $2.48
- Blueberries (12oz) $2.18
- Cherries (12oz) $1.88
Aunt Jemima Waffles $1.60
- useĀ $1 off TWO Aunt Jemima frozen breakfast items
- Final price $1.10 each when you buy 2
Milford Farms (10oz) $2.53
- useĀ $.55 off any ONE Milford Valley Farms Product
- Final price $1.98
Freschetta by the slice $1.58
- useĀ $.75 off any ONE Freschetta Pizza by the Slice
- Final price $.83
Freschetta Pizza $3.98
- useĀ $1 off any Freschetta Pizza 14 oz. or more
- or $1/1 Freschetta Multi-Serve Pizza 4/10/2011 Smart Source Insert (exp 6/30/2011)~not in Idaho
- Final price $2.98!!!
Zatarains frozen meals $2.48
- useĀ $1 off any TWO Zatarainās Frozen Entrees
- Final price $1.98 each when you buy 2
Micheal Angelo Entree (20oz) $6.12
- useĀ $1/1 Michael Angeloās Entree All You Apr 2011 (exp 6/30/2011)
- or $1/1 Michael Angeloās Entree 4/10/2011 Red Plum Insert (exp 6/30/2011)
- Final price $5.12
Gorton Garlic butter or lemon pepper grilled fillets $2.18
- useĀ $1/2 Gortonās Frozen Seafood printable
- orĀ $1/2 Gortonās Item printable
- Final price as low as $1.68 when you buy 2
Gorton breaded fillets (10 pcs) $3.48
- useĀ $1/2 Gortonās Frozen Seafood printable
- orĀ $1/2 Gortonās Item printable
- Final price as low as $2.98 when you buy 2
Skinny cow novelties $3.48
- useĀ $1 off Skinny Cow confections items, 6 ct, JuneĀ All You magazine
- Final price: $2.48
Umpqua ice cream $2.98
Pet care
Arm & Hammer Litter 20# $5.98
- useĀ $1/1 Arm & Hammer Clumping Cat Litter
- Final price $4.98
Tidycat clumping litter 20# $5.98
- use $1/1 Tidy Cats Brand Cat Litter
- or $1/1 Tidy Cats Brand Cat Litter
- or $1/1 Purina Tidy Cat 5/1/2011 Smart Source Insert (exp 8/1/2011)
- Final price $4.98
Purina ONE cat food (56oz) indoor advantage $5.78
- use peelie found on TidyCat clumping litter package
- Final price $4.78
Scenerio:
Tidycat clumping litter 20# $5.98
- use $1/1 Tidy Cats Brand Cat Litter
- or $1/1 Tidy Cats Brand Cat Litter
- or $1/1 Purina Tidy Cat 5/1/2011 Smart Source Insert (exp 8/1/2011)
- Final price $4.98
Purina ONE cat food (56oz) indoor advantage $5.78
- use peelie found on TidyCat clumping litter package
- Final price $4.78
Final price for both $9.76
Tidycat clay litter (20#- $4.00) OR (40# ā $7.18)
- use $1/1 Tidy Cats Brand Cat Litter
- or $1/1 Tidy Cats Brand Cat Litter
- or $1/1 Purina Tidy Cat 5/1/2011 Smart Source Insert (exp 8/1/2011)
- Final price $3.00 or $6.18
Johnny Cat Liners $2.22
- use $0.40/1 Johnny Cat Liner Bags or Johnny Cat Litter 4/17/2011 Smart Source Insert (exp 12/31/2011)
- Final price $1.82
Johnny Cat clay litter $2.98
- use $0.40/1 Johnny Cat Liner Bags or Johnny Cat Litter 4/17/2011 Smart Source Insert (exp 12/31/2011)
- Final price $2.58
PaperĀ & Cleaning Goods
Cottonelle moist wipes tub $2.48 or refill $3.48
- use $0.50/1 Cottonelle Flushable Moist Wipes 5/15/2011 Smart Source Insert (exp 6/26/2011)
- orĀ $1/1 Cottonelle Flushable Wipes
- orĀ $1/2 Cottonelle Flushable Moist Wipes Refills
- Final price as low as $1.48
Ziplock containers $2.85
- use $1.50/2 Ziploc Containers 5/15/2011 Smart Source Insert (exp 7/9/2011)
- Final price $2.10 each when you buy 2
Reynolds wrap aluminum foil (75ft) $3.44
- useĀ $1/1 Reynolds Wrap Foil 5/15/2011 Smart Source Insert (exp 6/30/2011)
- Final price $2.44
O-cell-o 4pk lite scrub $3.73, heavy duty $3.80
- useĀ $.75 off any TWO O-Cell-O Scrub Sponges
- Final price $3.35 to 3.42 each when you buy 2
Scotchbrite sponges with scrubbie (3pk) $2.18
- useĀ $1 off any ONE Scotch Brite Scrub Sponge 3-pack
- Final price $1.18
Lysol Toilet Bowl Cleaner $1.97
- UseĀ $1.00 off any two LYSOL Toilet Bowl Cleaner
- Final price $1.38 each when you buy 2
Cascade action pack (20pk) $3.97
- useĀ $0.50/1 Cascade ActionPacs Home Made Simple, Organize in Style (exp 10/31/2011)
- orĀ $0.25/1 Cascade Dish Washing Detergent 6/5/2011 Proctor & Gamble Insert (exp 7/31/2011)
- Final price $3.47 to $3.72
Pine Sol (28oz) $1.97
- useĀ $1/1 Pine-Sol
- Final price $.97
Easy off $3.90
- useĀ $0.50/1 Easy Off Oven Cleaner
- Final price $3.40
Soft scrub $2.78
- useĀ $.50 off any ONE Soft Scrub Cleanser
- Final price $2.28
Soft scrub Total $2.98
- useĀ $.75 off any ONE Soft Scrub Total Cleaner
- Final price $2.23
Snuggle liquid (64oz)$2.98
- useĀ $1/1 Snuggle Fabric Softener
- or $0.75/1 Snuggle Fabric Softener Liquid or Dryer Sheet 6/5/0201 Red Plum Insert (exp 7/17/2011)
- Final price as low as $1.98
Shout laundry spot cleaner (30oz) $2.48
- $0.55/1 Shout Laundry Detergent 5/15/2011 Smart Source Insert (exp 6/26/2011)
- or $.40/1 peelie found on product
- Final price as low as $1.93 to $2.08
Wisk Laundry detergent (50oz) $4.98
- useĀ $1/1 Wisk Laundry Detergent
- or $2/1 Wisk Laundry Detergent 5/15/2011 Red Plum Insert (exp 6/26/2011)
- Final price $2.98
Personal care
Carefree panty liner $.94
- use $0.50/1 Carefree Product
- or $1/1 Carefree Product 5/8/2011 Smart Source Insert (exp 6/30/2011)
- Final price Free
Kotex U sanitary pads (18ct) $3.64
- useĀ $1/1 U by Kotex Product
- Final price $2.64
Kotex U panty liners $1.30
- useĀ $1/1 U by Kotex Product
- Final price $.30
OB tampons $3.97
- useĀ $1/1 OB tampons 5/08/2011 Smart Source Insert (exp 6/30/2011)
- Final price $2.97
Baby products
Enfagrow $18.97
- useĀ $5/1 Enfagrow Powder
- orĀ $5 off any ONE Can of Enfagrow Powder
- Final price 13.97
Johnson & Johnson bath and care products$3.28
- useĀ $2/1 Johnsonās Baby Face and Body Lotion (IE) Printable (FF)
- or $1/1 Johnsonās Baby Bubble Bath and Wash
- orĀ $2 off TWO Johnson & Johnson Bedtime Products
- Final price as low as $1.28 to $2.28 when you buy 2
Johnson & Johnsonās Baby powder (15oz) $3.47
- useĀ $1.00 /1 JohnsonāsĀ Baby Powder
- Final price $2.47
Wet Ones canisters $2.38
- use $.50/1 peelie found on product
- orĀ $1/2 Wet Ones Wipes Product 5/22/2011 Smart Source Insert (exp 6/30/2011)
- Final price as low as $1.88
Wet ones travel pouch $1.11
- use Ā $1/2 Wet Ones Wipes Product 5/22/2011 Smart Source Insert (exp 6/30/2011)
- Final price as low as $.61 each when you buy 2
Boudreauxās Butt paste $3.41
- useĀ $1/1 Boudreauxās Product 4/3/2011 Smart Source Insert (exp 12/31/2011)
- Final price $2.41
Boudreauxās Butt bath $3.37
- useĀ $1/1 Boudreauxās Product 4/3/2011 Smart Source Insert (exp 12/31/2011)
- Final price $2.37
Beechnut steamers $2.86
- useĀ $1 off any ONE Beech-Nut Steamies Mini-Meals or Letās Grow Twin Pack
- Final price $1.86
Gerber NatureSelects (2pk)$.84
- useĀ $1 off any THREE 2-packs of Gerber NatureSelect 2nd Foods Purees
- Final price $.51 each when you buy 3
Produce
Pom Juice $4.98
- useĀ $1 off POM Wonderful 16 oz.
- Final price $3.98
Ā
- Avocados $.98
- Red Delicious $.67/lb
- Golden Delicious $1.28/lb
- Fuji $1.28/lb
- Gala $1.58/lb
Ā
- Bananas $.52/lb
- Blueberries (18oz) $1.98
- Broccoli Crowns $1.98/lb
Ā
- Cantalope $.48/lb
- 2lb Bag Carrots $.98
- 1lb Bag Baby Carrots $1.28
- 3lb bag Baby carrots $2.98
- Celery $.68/lb
- Cucumbers $.38 each
- Cilantro bunch $.48 each
Ā
- Eggplant $1.98 each
Ā
- Small Grapefruit $.58 each
- Green Onions $.48 a bundle
- Red & green seedless grapes $1.78/lb
Ā
- Iceberg lettuce $.88 a head
- Hearts of the Romaine bag (3heads) $1.98
Ā
- Jalapenos $.98/lb
Ā
- Lemons $.28 each
- Limes $.38 each
Ā
- DāAnjou Pears $.98/lb
- Peaches $.98/lb
- White Peaches $.98/lb
- Red OR Green Bell Peppers $.78 each
- Yellow peppers $.98 each
- Pineapple $3.48 each
- Plums, black or red $1.68/lb
Ā
- Mangos $.78 each
- White mushroom sliced 8oz $1.78 16 oz $2.48
- Portebello mushrooms $1.98/lb
- Crimini mushrooms $2.98/lb
Ā
- Nectarine $1.28/lb
- Navel oranges $.88/lb
Ā
- Honey Dew Melon $.78/lb
Ā
- Red or Yellow Onion $.78/lb
- Roma Tomatoes $.78/lb
- on the vine tomato $.98/lb
Ā
- Fresh Spinach bunch $.98 each
- Strawberries 4 lb $6.98
Ā
- Seedless Watermelon $.38/lb
- Personal watermelon $2.48 each
Ā
- Zucchini (green or yellow) $1.28/lb
āI receive a commission for All You subscriptions purchased through the link aboveā
Ā