Was over at my local Ridley’s yesterday and found a really, really GREAT deal!
Please note this Pillsbury promo is limited to one per family per week, but you can do all three ‘categories’.
Making it 9 items plus 3 gallons of milk all for under $13 including tax, unless you are a Thrifty shopper and add your coupons!!!
Toaster Strudel $.50 each when you buy 3 participating items AND 1 Gallon of Ridley’s milk (my store is $1.99 each when you buy 2) in a single transaction.
- use $0.50/2 Toaster Strudel, Toaster Scrambles or Pillsbury Pancakes, exp. 12/6/14 (SS 09/14/14 R) [Excludes Pillsbury Head-N-Go Mini Pancakes]
- Out of Pocket $2.99 for all 4 items
OR
Pillsbury cinnamon or danish rolls $.50 each when you buy 3 participating items AND 1 Gallon of Ridley’s milk (my store is $1.99 each when you buy 2) in a single transaction.
- use $0.40/2 Pillsbury Sweet Rolls, Grands! Sweet Rolls or Cinnabon Bakery Inspired Cinnamon Rolls printable
- or $0.40/2 Pillsbury Sweet Rolls, Grands! Sweet Rolls or Cinnabon Bakery Inspired Cinnamon Rolls printable
- or $0.40/2 Pillsbury Sweet Rolls, Grands! Sweet Rolls or Cinnabon Bakery Inspired Cinnamon Rolls printable
- or $0.40/2 Pillsbury Sweet Rolls, Grands! Sweet Rolls or Cinnabon Bakery Inspired Cinnamon Rolls printable
- or $0.40/2 Pillsbury Sweet Rolls, Grands! Sweet Rolls or Cinnabon Bakery Inspired Cinnamon Rolls Printable
- Out of Pocket $2.99 for all 4 items (calculating milk at $1.99)
*************************************************************
General Mills cereal $.50 each when you buy 3 participating items AND 1 Gallon of Ridley’s milk (my store is $1.99 each when you buy 2) in a single transaction (includes Cookie Crisp, Total, Cheerios [yellow box], Trix, Cocoa Puffs)
- use $0.50/1 Cheerios Original Cereal, exp. 11/8/14 (SS 09/28/14)
- or $1/3 Cheerios, Cinnamon Toast Crunch, Chex, Lucky Charms, Cocoa Puffs, Trix, Reese’s Puffs, Fiber One, Cookie Crisp, Golden Grahams, Kix, Total, Wheaties, Frosted Toast Crunch, Peanut Butter Toast Crunch, Chocolate Toast Crunch, Dora the Explorer, Hershey’s Cookies ‘n Creme, SpongeBob SquarePants, Oatmeal Crisp, Raisin Nut Bran, Basic 4 printable
- or $1/3 Cheerios, Cinnamon Toast Crunch, Chex, Lucky Charms, Cocoa Puffs, Trix, Reese’s Puffs, Fiber One, Cookie Crisp, Golden Grahams, Kix, Total, Wheaties, Frosted Toast Crunch, Peanut Butter Toast Crunch, Chocolate Toast Crunch, Dora the Explorer, Hershey’s Cookies ‘n Creme, SpongeBob SquarePants, Oatmeal Crisp, Raisin Nut Bran, Basic 4 printable [x]
- or $0.50/1 Cheerios Cereal printable
- or $0.75/1 Cocoa Puffs Cereal printable
- or $0.75/1 Cocoa Puffs Cereal Printable
- or $0.50/1 Cheerios Original Cereal Printable [Yellow box]
- or $1/3 Cheerios, Cinnamon Toast Crunch, Chex, Lucky Charms, Cocoa Puffs, Trix, Reese’s Puffs, Fiber One, Cookie Crisp, Golden Grahams, Kix, Total, Wheaties, Frosted Toast Crunch, Peanut Butter Toast Crunch, Chocolate Toast Crunch, Dora the Explorer, Hershey’s Cookies ‘n Creme, SpongeBob SquarePants, Oatmeal Crisp, Raisin Nut Bran, Basic 4 printable
- or $0.50/1 Cheerios Cereal printable
- or $0.50/1 Cheerios Cereal printable
- or $0.75/1 Cocoa Puffs Cereal printable
- or $0.75/1 Cocoa Puffs Cereal printable
- or $1/3 Cheerios, Cinnamon Toast Crunch, Chex, Lucky Charms, Cocoa Puffs, Trix, Reese’s Puffs, Fiber One, Cookie Crisp, Golden Grahams, Kix, Total, Wheaties, Frosted Toast Crunch, Peanut Butter Toast Crunch, Chocolate Toast Crunch, Dora the Explorer, Hershey’s Cookies ‘n Creme, SpongeBob SquarePants, Oatmeal Crisp, Raisin Nut Bran, Basic 4 printable
- or $0.75/1 Cocoa Puffs Cereal printable
- or $0.50/1 Cheerios Cereal printable
- Out of Pocket as low as $1.99 (calculating milk at $1.99)
******************************************************************
Nature Valley Granola bars $.50 each when you buy 3 participating items AND 1 Gallon of Ridley’s milk (my store is $1.99 each when you buy 2) in a single transaction
- use $0.50/1 Nature Valley Granola Bars, Granola Thins, Soft-Baked Oatmeal Squares or Breakfast Biscuits, exp. 11/22/14 (SS 09/28/14) [5-ct.+ granola bars]
- $0.75/1 Nature Valley Protein Crunchy Granola, exp. 11/22/14 (SS 10/12/14) ~ if included
- $0.50/2 Nature Valley Granola Bars, Granola Thins, Soft-Baked Oatmeal Squares or Breakfast Biscuits; Fiber One 90 Calorie Products (Bars, Brownies or Cakes), Protein Chewy Bars or Streusel Bars, exp. 11/1/14 (SS 09/07/14 #2 R) [5-ct.+]
- $0.50/2 General Mills Nature Valley Granola Bars, Granola Thins, Soft-Baked Oatmeal Squares or Breakfast Biscuits or Fiber One Chewy Bars, 90 Calorie Products, Protein Chewy Bars or Streusel Bars, exp. 11/1/14 (SS 09/07/14 #2) [5-ct. granola bars]
- $0.50/2 Nature Valley Granola Bars, Nature Valley Granola Thins Printable [5-ct.+ granola bars]
- $0.50/2 Nature Valley Granola Bars, Nature Valley Granola Thins, Nature Valley Soft-Baked Oatmeal Squares or Nature Valley Breakfast Biscuits printable
- $0.50/2 Nature Valley Granola Bars, Nature Valley Granola Thins, Nature Valley Soft-Baked Oatmeal Squares or Nature Valley Breakfast Biscuits printable
- $0.50/2 Nature Valley Granola Bars, Nature Valley Granola Thins, Nature Valley Soft-Baked Oatmeal Squares or Nature Valley Breakfast Biscuits printable
- $0.50/2 Nature Valley Granola Bars, Nature Valley Granola Thins, Nature Valley Soft-Baked Oatmeal Squares or Nature Valley Breakfast Biscuits printable
- Out of Pocket as low as $1.99 (calculating milk at $1.99)
OR
Fiber One bars, brownies and cookies $.50 each when you buy 3 participating items AND 1 Gallon of Ridley’s milk (my store is $1.99 each when you buy 2) in a single transaction
- use $0.50/1 Fiber One Soft-Baked Cookies, exp. 11/22/14 (SS 09/28/14) [6-ct.+]
- or $0.50/1 Fiber One Chewy Bars, 90 Calorie Products, Protein Chewy Bars, Streusel Bars or Meal Bar, exp. 11/22/14 (SS 09/28/14)
- or $0.50/2 Nature Valley Granola Bars, Granola Thins, Soft-Baked Oatmeal Squares or Breakfast Biscuits; Fiber One 90 Calorie Products (Bars, Brownies or Cakes), Protein Chewy Bars or Streusel Bars, exp. 11/1/14 (SS 09/07/14 #2 R) [5-ct.+]
- or $0.50/2 General Mills Nature Valley Granola Bars, Granola Thins, Soft-Baked Oatmeal Squares or Breakfast Biscuits or Fiber One Chewy Bars, 90 Calorie Products, Protein Chewy Bars or Streusel Bars, exp. 11/1/14 (SS 09/07/14 #2) [5-ct. granola bars]
- or $0.50/1 Fiber One Chewy Bars, Fiber One 90 Calorie Products Printable
- or $0.50/1 Fiber One Chewy Bars, Fiber One 90 Calorie Products (Bars, Brownies, Cakes), Fiber One Protein Chewy Bars, Fiber One Streusel Bars or Fiber One Meal Bars printable
- or $0.50/1 Fiber One Chewy Bars, Fiber One 90 Calorie Products (Bars, Brownies, Cakes), Fiber One Protein Chewy Bars, Fiber One Streusel Bars or Fiber One Meal Bars printable
- or $0.50/1 Fiber One Chewy Bars, Fiber One 90 Calorie Products (Bars, Brownies, Cakes), Fiber One Protein Chewy Bars, Fiber One Streusel Bars or Fiber One Meal Bars printable
- or $1.10/2 Fiber One Chewy Bars, 90 Calorie Products, Protein Chewy Bars, Streusel Bars or Meal Bar printable
- or $0.50/1 Fiber One Chewy Bars, Fiber One 90 Calorie Products (Bars, Brownies, Cakes), Fiber One Protein Chewy Bars, Fiber One Streusel Bars or Fiber One Meal Bars printable
- Out of Pocket $1.99 (calculating milk at $1.99)
*****************************************************
Other good deals I picked up
- Western Family cottage cheese $1.27
- Tillamook yogurt $.35 each when you buy 10 in a single transaction
- Sara Lee whole wheat bread $1.69
- Barilla pasta $.87
- use $0.55/2 Barilla Blue Box Pasta, exp. 11/1/14 (SS 09/07/14 #2)
- or $1/2 Barilla Pasta printable [Play the Game – Coupon Is Emailed]
- Final price as low as $.37 each when you buy 2
My out of pocket for what you see in the photo above was $28.76,
before promotions and coupons this would have been $58.91.
I saved OVER 50%.
Now the kids can feel special because they got some ‘special’ foods.